Pompy Ciepła

  • Zasada działania

    Zasada działania

  • Powietrzna Pompa Ciepła Panasonic

    Powietrzna Pompa Ciepła Panasonic

  • Jednostka wew. Panasonic

    Jednostka wew. Panasonic

Trudno uwierzyć, że ciepło czerpane z powietrza może zimą ogrzewać nasz dom oraz wodę do mycia, zwłaszcza jeśli na zewnątrz panuje niska temperatura poniżej 0st.C. Mówimy o powietrznych pompach ciepła, które zyskują coraz większą popularność wśród wybieranych w Polsce instalacji grzewczych. Czy pompa ciepła sprawdza się jako urządzenie grzewcze w naszym klimacie? Jakie są wady i zalety jej stosowania? Zestawienie wartościowych informacji znajdziesz na tej stronie.

Coraz częściej decydujemy się na wybór pompy ciepła w celu ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Pompa ciepła jest urządzeniem energooszczędnym, co oznacza, że do wytworzenia energii cieplnej pobiera bardzo mało energii elektrycznej oraz nie potrzebuje żadnych paliw stałych czy płynnych. Wykorzystuje ona darmową energię, którą dostarcza nam natura. Powietrze atmosferyczne nawet przy minusowych temperaturach zawiera w sobie nieograniczone ilości energii cieplnej. Pompa ciepła za pomocą sprężarki inwerterowej oraz czynnika chłodniczego jest w stanie zamienić "ciepło" o niskiej temperaturze na "ciepło" o wysokiej temperaturze, które idealnie nadaje się do ogrzewania budynków.

 

CZY WARTO kupowaĆ?  Jaką Wybrać?

Jak wiadomo Pompy Ciepła to nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne systemy grzewcze. Czy jest sens inwestować w tego typu rozwiązania? Musimy pamiętać, że Pompy Ciepła to systemy niskotemperaturowe, które pobierają ciepło z gruntu, wody lub powietrza. Następnie za pomocą sprężarki pompa przenosi charakterystykę cieplną na wyższy poziom, dzięki czemu możemy w wygodny sposób ogrzać nasze mieszkanie. Czy zatem warto kupić Pompę Ciepła? Tak, jeśli odbiornikiem ciepła będzie odbiornik niskotemperaturowy, np ogrzewanie podłogowe lub klimakonwektor. Wówczas Pompa Ciepła pracuje bardzo efektywnie, ponieważ przekazuje ciepło do instalacji podłogowej o temperaturze w zakresie 25-35st.C, co bezpośrednio przekłada się na niski pobór prądu przez urządzenie oraz duże oszczędności na ogrzewaniu. Natomiast totalnym nieporozumieniem jest podłączenie do Pompy Ciepła odbiorników wysokotemperaturowych np popularnych grzejników. Oczywiście urządzenie będzie działało prawidłowo, ale nie będzie to praca efektywna i oszczędna. Grzejnik aby prawidłowo oddał ciepło do otoczenia powinien być zasilany temperaturą co najmniej 40st.C - w takich warunkach każda Pompa Ciepła będzie pracowała z kiepską sprawnością, ponieważ musi podnieść charakterystykę cieplną z gruntu czy powietrza (np 8st.C) do wysokiej temperatury potrzebnej do zasilenia grzejników.

Wniosek: Jeśli decydujemy się na Pompę Ciepła to koniecznie przy współpracy z ogrzewaniem podłogowym!

 

 

 

CHCESZ TANIO OGRZEWAĆ SWÓJ DOM?

PRZY OKAZJI EKOLOGICZNIE I NOWOCZEŚNIE?

Zdecyduj się na Pompę Ciepła  -  my załatwimy resztę!

Pompy Ciepła Toruń

 

 Proponujemy sprawdzone urządzenia renomowanych marek:

Panasonic   LG   Mitsubishi   Toshiba

 Katalogi i cenniki Pomp Ciepła:     

Script logo